Ekonomi

2023 Temmuz Ayı Asgari Ücreti Ne Kadar Olacak? Kaç TL’ye Çıkacak?

Asgari Ücret Zammı Hakkında Son Dakika Gelişmeleri

Asgari ücret zammıyla ilgili son dakika gelişmeleri milyonlarca çalışan tarafından yakından takip edilmektedir. Temmuz ayında asgari ücretin artırılıp artırılmayacağına dair detaylar merak konusudur. Kamu çalışanlarına yapılan zamın ardından gözler asgari ücrete çevrilmiştir. 2023 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak? Temmuz ayında asgari ücret kaç TL olacak?

Asgari Ücret Hakkında Merak Edilenler

Asgari ücret hakkındaki açıklamalar büyük bir merakla araştırılmaktadır. Çalışanlar asgari ücretle ilgili müjdeli haberi beklemektedir. Temmuz ayı asgari ücret zammıyla ilgili tahminler yapılmaktadır. Çalışanlar, asgari ücretin yeni tutarının ne kadar olacağını merak etmektedir. Peki, 2023 Temmuz ayı asgari ücret zammı ne kadar olacak? Yeni asgari ücret kaç TL’ye yükseltilecek?

Asgari Ücret Belirlemesi ve Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret konusunda bir açıklama yapmıştır. Bakan Bilgin, “Asgari ücret sadece en düşük ücreti belirlemiyor. Asgari ücreti yukarı çıkardıkça, bütün ücretler yukarı doğru çıkıyor. İnsanlar, asgari ücreti yüzde 70 artırdığınızda üsttekilerin de yüzde 70 artış talep ettiğini söylüyorlar. Asgari ücretle ilgili tarihsel bir adım attık ve geliri vergi dışında bıraktık. Asgari ücretten vergi alınmıyor, bu durum 1,5 yıldır devam ediyor. Temmuzda reel alım gücünü koruyacak şekilde bir düzenleme yapacağız. Cumhuriyet tarihimizde dolar bazında en yüksek seviyeyi ocak ayında 455 doların üzerine çıkardık ve temmuzda da aynısını yapacağız. Benim yaklaşımım, yaklaşık olarak 500 dolar civarında bir asgari ücret düzenlemesi yapmamız gerektiği yönündedir. Çalışmalarımız hazırdır.” ifadelerini kullanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu