Otomobil

Yeni Ford Tourneo Courier ve E-Tourneo Courier: Elektrikli Araçların Yeni Dönemi

Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen yeni Ford Tourneo Courier ve onun tam elektrikli versiyonu E-Tourneo Courier, bugün resmi olarak tanıtıldı.

Yeni Ford Tourneo Courier: Yenilikçi Tasarım ve Kullanışlılık

2023 son çeyrekte pazara sunulacak olan yeni Ford Tourneo Courier, benzinli manuel ve otomatik modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ayrıca, 2024 yılının ikinci yarısından itibaren Ford Otosan’ın Romanya’daki Craiova fabrikasında üretilecek olan 100% elektrikli E-Tourneo Courier ise 2024 sonunda satışa sunulacak.

E-Tourneo Courier, Ford’un çok yönlü Tourneo ailesinin elektrikli araç segmentindeki en son üyesidir. Araç, kapsamlı dijital deneyimler ve bağlantılı özellikler sunarak elektrikli araç sahipliğini daha çekici ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Tam elektrikli aktarma organından güç alan E-Tourneo Courier, rafine bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Ayrıca, araç üzerindeki uzaktan yazılım güncellemeleri (OTA), bağlanabilirlik teknolojileri ile kullanıcı deneyimini daha da geliştirmektedir.

E-Tourneo Courier, geniş ve işlevsel bir araç olarak tasarlanmıştır. Kısa burun ve sade çizgilere sahip olan dış tasarım, araca görsel bir genişlik hissi ve sağlamlık kazandırmaktadır. Araç, Ford’un imzası olan krom elmas ızgara ve elektrikli araçlara özgü uçtan uca farlar ile fütüristik bir görünüm sunmaktadır.

Ford Tourneo Courier, beş kişiyi ve bagajlarını konforlu bir şekilde taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Arka koltuklar 60-40 oranında bölünerek daha fazla esneklik sağlamaktadır. Ayrıca, bagaj alanı mevcut Tourneo Courier modeline göre %44 daha büyük olup (570 lt), kullanıcılara geniş bir depolama alanı sunmaktadır. Geliştirilmiş omuz ve baş mesafesi, yapılandırılabilir orta konsol, gizli bagaj bölmesi ve tam elektrikli versiyona özel 44 litrelik ön bagaj gibi kullanışlı saklama alanları da araçta bulunmaktadır.

E-Tourneo Courier: Elektrikle Geleceğe Adım Atın
E-Tourneo Courier, Ford’un elektrikli araç segmentindeki en son yeniliğidir. Bu araç, tamamen elektrikli bir motorla güçlendirilerek çevreci ve sürdürülebilir bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Elektrikli motoruyla dikkat çeken E-Tourneo Courier, performans ve verimliliği bir arada sunarak kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır.

Dijital Deneyimler ve Bağlantılı Özellikler

E-Tourneo Courier, Ford’un dijital deneyimler ve bağlantılı özelliklerle donattığı bir araçtır. 12 inç tam dijital gösterge paneli ve 8 inç geniş dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilen SYNC 4 bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla kullanıcılar araç içi deneyimlerini daha interaktif hale getirebilirler. Ayrıca, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonu ve telefon şarj pedi gibi özelliklerle sürekli bağlantıda kalabilirler. Araç aynı zamanda kablosuz yazılım güncellemeleriyle zaman içinde işlevselliği artırma imkanı sunar.

Pratik Şarj Seçenekleri ve Menzil

E-Tourneo Courier, AC ve DC olmak üzere iki farklı şarj seçeneğiyle sunulmaktadır. AC şarj özelliğiyle araç, 11kW hızında şarj olabilir ve yaklaşık 5.7 saatte %10-100 arasında bir şarj sağlayabilir. DC hızlı şarj özelliği sayesinde ise kullanıcılar araçlarını sadece 10 dakika içinde şarj edebilir ve 87 km menzil ekleyebilirler. Bu özellik, uzun yolculuklarda hızlı şarj ihtiyacını karşılamak için oldukça pratik bir çözümdür.

Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri

E-Tourneo Courier, günlük sürüş ve uzun yolculuklarda sürücülere yardımcı olmak amacıyla gelişmiş sürücü destek sistemleriyle donatılmıştır. Araçta bulunan seçilebilir sürüş modları sayesinde sürücüler, tercihlerine göre Normal, Eko veya Kaygan sürüş modlarını seçebilirler. Bu modlar, sürüş deneyimini optimize ederek performansı veya enerji verimliliğini artırabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu